
Agnieszka Sułkowska
autyzm_po_ludzku
Osoba w spektrum autyzmu (zdiagnozowana w wieku 36 lat), matka trójki dzieci ze spektrum. Założycielka strony internetowej autyzmpoludzku.pl wspierającej rodziców w procesie diagnozy. Psychoedukatorka, aktywistka na rzecz pomocy rodzicom dzieci w spektrum autyzmu. Autorka publikacji dla rodziców: Informator dla rodziców po diagnozie spektrum autyzmu u dziecka,Listy do R., Jak zbierać 1,5% podatku po ludzku. Z wykształcenia architektka, z zamiłowaniem do rękodzieła.
Prelekcje
Inni prelegenci

Paweł Kowalczyk
Psycholog, od wielu lat pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami z autyzmem. Diagnosta i terapeuta, obecnie wspierający głównie starsze dzieci, młodzież i dorosłych.
więcej
Anna Osuch
Doświadczona psycholożka z wykształceniem w zakresie psychologii klinicznej, patologii społecznych i psychologii sądowo-penitencjarnej, specjalistka psychoterapii uzależnień, diagnostka Autyzmu i ADHD u młodzieży i dorosłych Wieloletnia praktyka w instytucjach pomocowych, od szpitali psychiatrycznych po ośrodki interwencji kryzysowej i służby mundurowe ukształtowała jej kompleksowe podejście do terapii.
więcej
Małgorzata Stańczyk
Psycholożka, autorka książek dla rodziców, mama trojga. Ukończyła studia filozoficzne i psychologiczne. Wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu satysfakcjonującej, opartej na szacunku i zaufaniu relacji z dziećmi.
więcej
dr Agnieszka Stążka-Gawrysiak
DyleMatki
Coachka i coachka kryzysowa przeszkolona w modelu IFS (System Wewnętrznej Rodziny). Trenerka Pozytywnej Psychologii Kryzysu i facylitatorka podejścia Self-Reg. Autorka bloga DyleMatki i pięciu książek o samoregulacji dla dzieci i dorosłych „Self-Regulation”. Pracuje z mamami, które zmagają się ze stresem, złością, kryzysem.
więcej
Magdalena Sosna
adhdable
PR-ówka, marketingówka oraz konsultantka ds. neuroróżnorodności. Specjalizuje się w komunikacji zewnętrznej, strategii komunikacji oraz data-driven PR. Doradza również firmom w zakresie zarządzania neuroatypowością w miejscu pracy.
więcej
Zuzanna Wędołowska
Szpinak robi blee
Dietetyczka i psycholożka. Specjalizująca się w żywieniu dzieci do 10. roku życia. Zaraża spokojem i zaufaniem do tego, że istnieje dziecięca potrzeba dobrego odżywiania się. Autorka szkoleń i kursów dla rodziców i specjalistów. Współautorka przewodnika "Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść?".
więcej
Agnieszka Sułkowska
autyzm_po_ludzku
Osoba w spektrum autyzmu (zdiagnozowana w wieku 36 lat), matka trójki dzieci ze spektrum. Założycielka strony internetowej autyzmpoludzku.pl wspierającej rodziców w procesie diagnozy. Psychoedukatorka, aktywistka na rzecz pomocy rodzicom dzieci w spektrum autyzmu.
więcej
Dr n. med., mgr. psych. Witold Pawliczuk
Życie warte jest rozmowy
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Wykładowca i superwizor Szkoły Psychoterapii InterEgo. Współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży IPiN.
więcej
Olga Ptak
Fundacja Kto Ukradł Jutro?
Neurologopedka, terapeutka dziecięca, założycielka i prezeska Fundacji „Kto ukradł jutro?” wspierającej dzieci niepełnosprawne i zagrożone niedostosowaniem społecznym oraz ich rodziny; absolwentka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej z diagnozą i terapią dzieci, edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera.
więcej
dr Kamila Olga Stępień-Rejszel
Doktor nauk społecznych, psycholog, pedagog, asystent na Uniwersytecie Gdańskim, psychoterapeuta CBT (w trakcie szkolenia). W pracy korzysta także z modeli terapeutycznych ACT, DBT i teorii schematu. Autorka licznych publikacji o tematyce zdrowia psychicznego (Newsweek Dziecko, Zwierciadło, Charaktery, Życie Szkoły)
więcej
Krzysztof Chojecki
Nauczyciel matematyki będący w spektrum autyzmu. Współtwórca darmowego projektu edukacyjnego Pi-stacja Matematyka; Laureat listy 100 roku 2024, która wyróżnia osoby szczególnie przyczyniające się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.
więcej
Ula Bigas
Logopeda, neurologopeda, absolwentka UMCS oraz UŚ; wykładowca akademicki w latach 2008-2012, szkoleniowiec. Prowadzi własny gabinet logopedyczny, jest pracownikiem Oddziału Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.
więcej
Renata Sikorska
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), terapeuta EMDR, specjalizujący się w pracy z osobami neuroróżnorodnymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozie i terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Szczególnym obszarem jej zainteresowań i praktyki jest diagnoza i terapia kobiet neuroróżnorodnych u których Spektrum Autyzmu oraz ADHD często pozostają niezauważone lub są błędnie interpretowane.
więcej
Aleksandra Żabicka
ACT-owa mama
Terapeutka ACT, psychoedukatorka, autorka książki „Rodzic pod presją” (wyd. Samo Sedno). Prowadzi wykłady i szkolenia dla specjalistów zdrowia psychicznego w zakresie kontekstualnych nauk o zachowaniu, współpracując min. z Uniwersytetem SWPS w Sopocie, Akademią Humanitas, ośrodkiem szkoleniowym Trzecia Fala, szkołami psychoterapii Behawioralnie.pl oraz Akademia ACT.
więcej
dr Katarzyna Stewart
Lekarka specjalistka Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka gdzie pomaga małym pacjentom. Studia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w 2015 roku.
więcej
dr n. hum Izabela Fornalik
Uniwersytet SWPS
Dr n. hum., pedagożka specjalna, certyfikowana seksuolożka kliniczna oraz psychoterapeutka CBT, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
więcej